Drobečková navigace

Úvodní stránka > Spolky a kluby > TJ Slavoj

TJ Slavoj Moravany

Něco z historie ...

První začátky kopané v Moravanech můžeme sledovat v letech 1931 - 1934. Jako hrací plochy užívali tehdy chlapci plácků v úvoze pod vinohrady nebo mezi sklepy od Kostelce. Od té doby příznivci fotbalu několikrát organizovali turnaje a přátelská utkání. Novodobá historie organizované moravanské kopané se píše od roku 1952. V té době se ve vesnici s 270 čísly seskupila parta fotbalových nadšenců, kteří se rozhodli, že při tělovýchovné jednotě Sokol založí oddíl kopané. Vznik fotbalové organizace je spojována se jmény: František Veselý, Jaroslav Měsíček, Jaroslav Hejda, Ludvík, Jarmil a Václav Zelinkovi, Evžen Glos, Josef Jedlička, František Hlaváč, Jaroslav Kůřil a Vladimír Vaculík. Tato skupina získala pozemek na hřiště, kde během následujících let vybudovala krásný sportovní areál. V roce 1957 byli do mistrovských soutěží  přihlášeni i dorostenci a žáci. První roky jsou pro mládežnická družstva těžká, výsledky nejsou dobré, ale z důvodu výchovy vlastních hráčů je tato činnost velmi důležitá.

Tělovýchovná jednota byla založena pod názvem Sokol Moravany. Od roku 1967 do roku 1987 nesla název TJ Slavoj Dolní Moštěnice. Od roku 1987 nese současný název TJ Slavoj Moravany. Nejkrásnější léta zažíval moravanský fotbal v roce 1969. V té době Moravanští postoupili do okresního přeboru.

Moravanská kopaná a její vznik je spojován zejména se jménem Františka Veselého (4.8.1927 - 22.12.1997). Tento člověk byl nejdříve hráčem a později pracoval jako jednatel oddílu. Na jeho památku vznikl pohárový turnaj žákovských družstev - Memoriál Františka Veselého. Dalšími osobami, které mají významný podíl na rozvoji fotbalu v Moravanech jsou zejména p. Jaroslav Kůřil a p. Zdeněk Pekárek. Oba pánové pracují ve fotbalovém oddílu doposud.

Fotbalový oddíl Slavoj Moravany se může pochlubit řadou odchovanců, kteří dosáhli v kopané výrazných úspěchů. Byli to: Roman Klimeš, Josef Zálešák, Ladislav Lecián, Josef Hlaváč a Jaroslav Kalinec.

Výbor: Albín Ondříšek - prezident klubu
          Ing. Petr Kostiha - jednatel oddílu
          Eva Vlachovská - pokladník

"A" mužstvo- hraje okresní přebor
Josef Dolan - trenér mužstva
František Forman - asistent trenéra
Petr Varga - vedoucí mužstva

Odkaz na webové stránky TJ Slavoj: www.slavoj1952.estranky.cz

TJ Slavoj Moravany 2006 - 2007.bmp                       soupiska.doc

DOROST  - třetí třída
Jiří Hlaváč a Pavel Janča - trenéři

ŽÁCI - okresní přebor - skupina "B"
Jindřich Hlaváč a Zbyněk Kalinec - trenéři

Menu

Kyjovské Slovácko v pohybu.jpg

http://www.kyjovske-slovacko.com/

Mikroregion Moštěnka

www.mostenkajih.cz

Aktualizace úřední desky provedena

27.6.2017

 

Nejbližší zasedání zastupitelstva obce

 31.7.2017

 

Nastavte si zasílání zpráv

Nastavte si přebírání aktualit na svůj e-mail. Zatím tuto službu používá jen 93 osob. Přihlásit se můžete v sekci Aktuality - rubrika VŠECHNY.

 

Vyhledat v textu

25. 7. Jakub

Zítra: Anna

Trošku statistiky

Možná Vás zajímá, že nejstarší žena v obci se narodila v roce 1922 a nejstarší muž se narodil v roce 1921. Počet svobodných v naší obci je 300 vdaných či ženatých 324 vdov či vdovců 61 a rozvedených je 49 osob. Počet obyvatel k 7.11.2016 je 735.Průměrný věk obyvatel je 43,7084.

Návštěvnost stránek

176621
moravany_foot