Úvodní stránka > Spolky a kluby > ČSZ - mladí vinaři

Vinaři a zahrádkáři Moravany

8. košt vín v Moravanech 2008

Dne 19.1. proběhl už osmý ročník tradičního koštu vín, který pořádali ČZS - Mladí vinaři. Na výstavě se sešlo více než 300 vzorků a návštěvníků bylo také neobvykle mnoho. Vládla dobrá nálada a náš košt navštívil i televizní štáb. Natáčela se zde reportáž, kterou můžete vidět na internetu (http://diginaves.ct24.cz/velka-nad-velickou/kost-vina-v-moravenech-u-kyjova.html). O kulturní zážitek se postaral mužský sbor z Archlebova a ženský pěvecký sbor Tetky z Kyjova a cimbálová muzika. Šampiony koštu se staly: bílé víno Sauvignon, pozdní sběr, ročník 2006, pěstitel Štěpán Sedlář ze Žeravic, červené víno Rulandské modré, výběr z bobulí, ročník 2005, pěstitel Vinařství Bunža z Bzence. Pěstitele odměnil koštýřem starosta obce ing. Petr Kostiha. Předseda ČZS - Mladých vinařů Bronislav Berka odměnil pěstitele, kteří získali ocenění za nejlepší víno z Moravan: pan Martin Kopl za bílé víno Ryzlink vlašský, ročník 2007, pan Zdeněk Hulcký za bílé víno Neuburg, ročník 2007 a pan Lubomír Klimek za červené víno Dornfelder, 2007. Po jedenácté hodině se z folklóru plynule přešlo k rockové hudbě a návštěvníci vášnivě tančili a koštovali až do třetí hodiny ranní.

Výroční schůze Českého zahrádkářského svazu

V sobotu 1. března se konala výroční schůze ČZS. Na programu bylo zhodnocení uplynulého roku, zpráva o finančním hospodaření, rozdělení správy materiálu a přistrojů mezi členy a plán akcí na rok 2008. (stavění a kácení máje, spoluorganizace dětského dne, spolupořádání tradičních svatováclavských hodů atd.) Po oficiální části následovala přednáška paní inženýrky Poláškové o prevenci proti parazitům a chemickém ošetření stromů, rostlin a vinné révy. Příjemným závěrem byla ochutnávka nově vyšlechtěných odrůd vína, kterou velmi profesionálně vedl ing. Radek Sotolář.

Košt.JPG

Český zahrádkářský svaz, mladí vinaři pořádají 24. ledna 2009 od 15 hodin v KD v Moravanech "Košt vín". K tanci a poslechu bude hrát CM Jury Petrů. V kulturním programu vystoupí mužský pěvecký sbor  PANÍHÁJ z Moravan, smíšený mužský a ženský  pěvecký sbor z Kostelce a dále zazpívá paní Anna Kyliánová z Ježova. Od 23 hodin rockotéka.

moravany košt1.jpg                     moravany košt2.jpg                     moravany košt3.jpg

moravany košt4.jpg                     moravany košt5.jpg                     moravany košt6.jpg

Pozvánka.

11. KOŠT VÍN

VINAŘI a Zahrádkáři  Moravany pořádají "11. Košt vín "dne 22.ledna 2011 od 15 hodin v KD Moravany. Hrát bude cimbálová muzika Mládí z Čejče ,vystoupí Starobřeclavský mužský sbor a mužský sbor PANÍHÁJ z Moravan.

24. 4. Jiří

Zítra: Marek